הרחקת יונים – אילו דרכים יש?

בהתאם לדעה השכיחה כי יונים הן חיות נחמדות עבור בני אדם, אבל כאשר הן מקננות בבית שלכם הן עשויה להוביל לכדי בעיה אמתית עבור תושבי הבית. הן בונות קן באזור נסתר וגבוה, מתיישבות בעליית הבית, על המרזב ובעוד אזורים ומזהמות את המקום ואף יוצרות רעש נוראי שיכול להטריף את חושי האדם הנורמטיבי. יש לכך מענה אפקטיבי והוא פנייה אל איש מקצוע אשר מומחה בתחום של הרחקת יונים. לעומת הדרכים של הדברה עבור כל מיני מזיקים, בהם משתמשים בחומרים רעילים אשר הורגים את המזיקים, בתחום של הרחקת יונים לא הורגים את היונים, אלא גורמים לעזוב את האזור ולתור אחר אזור שונה. במדינת ישראל ניתן למצוא כמה דרכים שכיחות עבור הרחקת יונים. עבור הדרכים של הרחקת יונים באזור אדן החלון אשר נמצא בבית שלכם, עליכם להזמין בעל מקצוע אשר מומחה בתחום של הרחקת יונים ויציב באדן החלון שלכם את הדרכים של הרחקה של יונים. במציאות של שנת 2020 ישנן כמה דרכים אשר תפקידן בא לידי ביטוי בביצוע של הרחקת יונים מן האזורים בהם הן מרבות לקנן ולהוליד צאצאים.

מה הן הדרכים עבור הרחקת יונים?

  • הצבה של קפיצים מנירוסטה – דרך מאוד אפקטיבית בה יש לנקוט בעיקר ליישום על מעקה.
  • הצבה של רשת – הצבה של רשת היא דרך נפלאה עבור הרחקת יונים בפרט במסתור של כביסה. מן ההיבט האחד הן מאוד דקות, שקופות וכמעט שאינן נגלות לעין המתבונן, מן ההיבט השני רשת אינה חוסמת בעד האוויר, באופן זה יינתן בידכם בנינוחות לתלות את הכביסה שלכם. את הרשת אפשר להציב בצורה חיצונית במצב שהוא אנוכי בבניין שיש בו הרבה קומות ואף במצב אופקי על גבי גג טכני, סככה, חוות קולטים או פרגולה כך הן ימנעו חדירה של יונים לאזור בו הן נמצאות.
  • הצבה של דוקרן – דרך זו אפקטיבית רק באזור ייעודי, בפרט באזור בו היונים נמצאות אבל לא ממש מקננות, כך לדוגמא אפשר להציב דוקרן בפאתי הגג, על מפתן החלון, על מרפסת שמש או על קורה.