למה כדאי לבצע מחיקת BDI שלילי

כלכלה מודרנית מבוססת על מידע. אדם שהעבר הכלכלי שלו כולל התרחשויות בעייתיות כמו פשיטת רגל או מספר רב של צ'קים חוזרים עלול לגלות שדלתות רבות נסגרות בפניו – וזאת משום שלכל הגופים במשק יש את המידע הפחות מחמיא אודותיו. מידע זה נקרא BDI שלילי ומחיקתו היא פעולה הכרחית על-מנת לפתוח את כל אותן דלתות סגורות.

קבלת אשראי מהבנק

מצב אחד שעבורו כדאי לבצע מחיקת BDI שלילי הוא כשרוצים לקבל אשראי מהבנק. גם כשמדובר על הלוואה לצורך הקמת עסק, גם כשהאשראי הוא לטובת התרחבות של עסק קיים, וגם כשמדובר על מימון הוצאות פרטיות משמעותיות (לימודים, טיפול שיניים, החלפת רכב וכו'), הבנק עלול לסרב לבקשה ולא להעניק את הכסף – גם אם מדובר על עסק מצליח או בעל פוטנציאל להצלחה.

הסיבה לכך היא כמובן ה-BDI השלילי שמרתיע את הבנק וגורם לו לחשוש שמא הוא יאבד את הכסף. גם אם הבנק יתרצה ויעניק את האשראי המבוקש, התנאים – ובפרט גובה הריבית ותקופת ההחזר – עלולים להיות פחות טובים.

בקשה למשכנתא

אם בקשה לאשראי בסכום יחסית נמוך עלולה להיתקל בסירוב עקב רישום BDI שלילי, לקיחת משכנתא הופכת להיות אתגר עוד יותר משמעותי. אמנם במקרים אלה הבנק לכאורה לא אמור לחשוש לכספו שכן הוא מקבל כביטחון את הנכס שעבורו ניתנת המשכנתא – אבל למוסדות פיננסיים יש רתיעה (מובנת) מאינטראקציות עם לקוחות בעלי היסטוריה שלילית. מחיקת BDI שלילי משפרת במידה ניכרת את הסיכוי לקבל משכנתא, ובתנאים מעולים.

כמה זמן אורך תהליך מחיקת BDI שלילי?

ניתן להשלים מחיקת BDI שלילי תוך מספר ימים. למעשה בדיקת היתכנות ראשונית אפשר לבצע תוך מספר שעות, ואם אכן הפעולה רלוונטית – כמובן שלא בכל מקרה ה-BDI השלילי ניתן לשינוי – כבר לאחר זמן קצר ההיסטוריה שלכם כבר לא תהווה מכשול בפני פעילות כלכלית בהווה.

בהקשר זה חשוב להבין שחברת BDI, שמייצרת את הדוחות לגבי כל אחד ואחת מאיתנו, עלולה לטעות. הצגת הנתונים הרלוונטיים באופן מושכל, על בסיס ניסיון רחב היקף בתחום, מאפשרת למחוק את אותו רישום שלילי – כך שתוכלו לצאת לדרך חדשה.