איך אפשר לבצע שיחת טלפון עם רופא מקצועי?

אחת ההמלצות הגורפות בתקופת הקורונה היא לא להגיע אל קופת החולים או אל המרפאות ללא צורך חירום. במקומות כאלו ההדבקה יכולה להיות הרבה יותר משמעותית ורחבה ולכן צומצמו שעות פעילות המרפאות השונות והעבודה מבוצעת הרבה יותר בצורת האון ליין.

שיחת טלפון עם רופא מקצועי מאפשרת לכם לקבל ייעוץ, אבחון ומענה לשאלות, ולעיתים רבות היא יכולה למנוע את הצורך בביקור במרפאה.

בעידן בו מומלץ לא לצאת מהבית אלא אם כן מדובר בצורך חיוני, שיחת טלפון עם רופא מעניקה הקלה רבה לזקוקים לייעוץ או טיפול רפואי, או כאלו אשר נמצאים תחת טיפול רפואי קבוע וזקוקים למעקב של הרופא המטפל בהם.

אז איך אפשר לבצע שיחת טלפון עם רופא מקצועי? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

פנו קודם כל אל רופא המשפחה שלכם

בשלב הראשון כדאי לפנות אל רופא המשפחה. קופות החולים מעמידות בתקופה הזו קווים המאפשרים יצירת קשר מהיר עם רופא המשפחה ומאפשרת לכם לפנות אליו בקלות ובנוחות. ישנן בעיות רפואיות רבות שרופא המשפחה כבר יוכל לתת עליהן את הייעוץ המתאים, ובמידה והוא לא יוכל לבצע כן – הוא יפנה אתכם אל רופא מקצועי מתאים.

בחלק מקופות החולים עומד קו ישיר אל הרופאים המקצועיים, ובחלק יש צורך בהפניה של רופא המשפחה, והרופא המקצועי יחזור אליכם לאחר ההפניה ממנו. לכן כדאי לברר כיצד עובד התהליך הזה בקופת החולים שלכם, ובמידה ומדובר בעניין דחוף יש להדגיש את הדחיפות של הנושא לרופא המשפחה על מנת שתקבלו פניה חוזרת מהרופא המקצועי מוקדם ככל האפשר.

פניה ישירות אל רופא מקצועי

במקרים דחופים, במקרים בהם אתם לא יכולים או לא רוצים לפנות אל רופא המשפחה, תוכלו לפנות ישירות אל רופא מקצועי. בדקו באתר קופת החולים שלכם את דרכי יצירת הקשר.

שימו לב – אם אתם עומדים לקיים שיחת טלפון עם רופא מקצועי חשוב להכין מראש כל מידע שיכול לשמש אתכם כמו היסטוריה רפואית, תעודת זהות, רשימה של תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע ועוד. חלק מהרופאים יכולים גם לבקש להעביר את השיחה לשיחת וידאו בה הם יוכלו לראות את המטופל, וכדאי להערך גם לכך.