אופני כושר למבוגרים – כי כושר זה בכל גיל

הישראלי הממוצע יודע מה זה כושר גופני, ומבין את החשיבות שלו. כולנו עברנו את הצבא, והחינוך והמשמעת לשמירה על הכושר היא חלק מההוי הישראלי. זה חשוב לכולם, אבל למבוגרים זה חשוב שבעתיים, שכן בגיל מסוים הגוף מתחיל לאותת, ואם לא שומרים עליו עם אופני כושר למבוגרים, זה רק ילך ויחמיר.

לא, אנחנו לא סתם אומרים אופני כושר ולא הליכון למבוגרים, שכן הפיתרון הזה הוא ככל הנראה האידאלי לאוכלוסיה הבוגרת. בלי האימפקט המאתגר של הריצה, עם האיברים הפנימיים הנדחקים מטה, והשחיקה של הברכיים, ובלי האתגר הגדול של להגיע לבריכה פעם אחר פעם, אופני הכושר זה הפיתרון האידאלי למבוגרים המודעים.

אופני כושר למבוגרים נותנים הרבה בחזרה

  1. להיות בבית – חדרי הכושר מכוונים לצעירים, וזה מתבטא באווירה הכללית, בעיצוב, במוזיקה ובקהל. לא תמיד נעים להיות המבוגר בחבורה, ועם אופני כושר ביתיים אתם לא תלויים בחדר הכושר.
  2. שמירה על פרטיות – אימוני כושר יכולים להיות מאתגרים מאוד, ואנחנו לא נראים במיטבנו. מיוזעים, מתנשפים, ואולי אפילו עם ריח של זיעה, הרבה אנשים, ולא רק מבוגרים, יעדיפו את ההזדמנות להתאמן בפרטיות ביתם עם אופני כושר בבית.
  3. חיסכון בכסף ובזמן – העלות  של אופני כושר מקצועיים למבוגרים זניחה לעומת החיסכון הכלכלי האדיר שנחסך מכם בדלק, בתשלום על חניה, על המנוי למכון הכושר וכיו"ב, וגם הזמן האבוד שהולך לאיבוד בנסיעות, בהמתנה בתור למכשיר וכיו"ב.

אבל מה היתרון של אופניים?

כבר הזכרנו בכמה מילים את הסכנה של מכשירי ריצה, אך כדאי להתעכב על כך עוד כמה משפטים כדי ממש להפנים את היתרון המשמעותי של אופני כושר למבוגרים, והאמת היא שגם לצעירים. הרכיבה על אופניים היא תנועה מעגלית וללא אימפקט על העצמות. נכון, זה עובד פחות על אוסטאופורוזיס, אך זה מונע שחיקה אדירה של הגוף.

הריצה היא דבר מאתגר, ואומנם שורפים קלוריות, אך לא יותר מאשר על אופני כושר, ועם הרבה יותר סיכונים. המפגש של כף הרגל עם משקל הגוף בנוסף ללחץ מהקפיצה (שהרי ריצה זה קפיצות בעצם), יוצר אימפקט חזק מאוד שמשפיע על כל הגוף, מכריות כף הרגל ועד לקודקוד הראש, מה שלא קורה עם אופניים.