העשייה החדשנית של בזן בתחום האנרגיה המתחדשת

בעולם של היום, שבו שינויי אקלים ונושאים סביבתיים נמצאים בחזית הדיונים העולמיים, חברות רבות עושות צעדים משמעותיים לעבר עתיד ירוק ובר קיימא יותר. חברה אחת כזו היא בז"ן, המעורבת באופן פעיל בפיתוח ויישום פתרונות אנרגיה מתחדשת שונים. בפועל אנחנו רואים שקבוצה זו קשורה לשלל פעולות אנרגטיות משמעותית, כמו למשל: אנרגיה סולרית, אנרגיית רוח, כוח הידרואלקטרי וגם אנרגיה גיאותרמית. לכן ברור מדוע, מעבר לכל הפעילות של קבוצת בזן אשר קשורה לזיקוק נפט, יש לה חשיבות אדירה במשק הישראלי. קבוצה זו מוכיחה, ובצדק, את המחויבות שלה לא רק לזיקוק נפט, אלא גם לשימוש באנרגיות מתחדשות. 

הקשר בין קבוצת בז"ן ובין אנרגיה סולארית

אחד ההישגים הבולטים של קבוצת בזן בתחום האנרגיה המתחדשת הוא מחויבותה לאנרגיה סולארית. החברה השקיעה רבות במחקר ופיתוח של טכנולוגיות סולאריות חדשניות, במטרה לרתום את אנרגיית השמש בצורה היעילה והחסכונית ביותר שאפשר. בזן גם שיתפה פעולה עם מובילים אחרים בתעשייה כדי ליצור חוות סולאריות בקנה מידה גדול, המספקות אנרגיה נקייה לאלפי משקי בית ועסקים. בנוסף, החברה 

נכנסה גם לתחום אנרגיית הרוח, מקור חשוב יותר ויותר לאנרגיה נקייה ומתחדשת. החברה השתתפה בבנייה ובתפעול של חוות רוח רבות, כדי להשתמש בפוטנציאל העצום של הרוח כמשאב אנרגיה טבעי. באמצעות טכנולוגיית טורבינות מתקדמת וטכניקות הנדסיות חדשניות, הצליחה החברה לייצר חשמל מאנרגיית רוח ביעילות ובמינימום השפעה על הסביבה.

פעילות סביבתית נוספת

תחום נוסף שבו בזן עשתה התקדמות משמעותית הוא תחום האנרגיה הגיאותרמית – רתימת החום הטבעי של כדור הארץ לייצור חשמל. הם השקיעו במחקר ופיתוח כדי לשפר את היעילות של תחנות כוח גיאותרמיות, להפחית את עלות הייצור ולהפוך את מקור האנרגיה המתחדשת הזה לנגיש יותר. בנוסף לייצור חשמל נקי, אנרגיה גיאותרמית יכולה לשמש גם ליישומי חימום וקירור, מה שתורם עוד יותר לעתיד ירוק יותר.

על ידי תמיכה והשקעה במקורות אנרגיה מתחדשים אלה, החברה לא רק סוללת את הדרך לעתיד ידידותי יותר לסביבה, אלא גם מהווה דוגמה לחברות אחרות ללכת בעקבותיה.