גירושין בהסכמה – מה זה ואיך זה נעשה?

יתכן ששמעתם בהזדמנות כזו או אחרת את המושג גירושין בהסכמה, אבל לא הבנתם בדיוק על מה מדובר. במאמר זה נסביר מה עומד מאחורי מושג זה ולמה הוא כל כך חשוב.

גירושין ככלל

תהליך הגירושין, ללא קשר לאופן שבו הוא נעשה, הוא תהליך כואב לכל הנוגעים בדבר. מדובר על סיומה של דרך משותפת ויציאה אל דרך חדשה ובלתי מוכרת. בנוסף, זהו אבדן של חלום החיים המשותפים וההזדקנות ביחד, עליהם כולנו כבר מילדות ובעיקר בעודנו מתכננים את החתונה ועומדים תחת החופה. היות שמדובר על תהליך, בו הרגש לוקח חלק ניכר, הוא הופך פעמים רבות לסוג של מלחמה בין בני הזוג הנפרדים.

על גירושין בהסכמה

הבשורה הטובה היא, שאותה מלחמה עליה דיברנו, היא לא הכרחית ובהחלט ניתן להתגרש בלי לריב ובלי להילחם. פשוט, מתוך הסכמה והבנה. הכוונה היא לכך, שזוג נשוי, המעוניין בסיום הקשר הרומנטי, יכול לעשות זאת בלי לרצות לנקום ובלי לכעוס, אלא במטרה לסיים את הנישואין על הצד הטוב ביותר.

היתרונות של גירושין בהסכמה

לתהליך של גירושין בהסכמה יש יתרונות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא היכולת לשמור על כבוד הדדי ועל האינטרסים המשותפים, שהם בדרך הילדים המשותפים, כשהם אלו שבדרך כלל סובלים הכי הרבה מתהליכי גירושין מלאי עוינות, כעס וכאב. יתרון נוסף הוא מרכיב הזמן. כאשר זוג מגיע להחלטה שהוא רוצה להתגרש ושני הצדדים מעוניינים בכך, הרי ששני הצדדים גם מעוניינים בהליכים מהירים על מנת שיוכלו להתחיל בחייהם החדשים ולהתרגל למצב המשפחתי החדש כמה שיותר מהר ואת זאת ניתן להשיג רק כאשר ההליך נעשה בהסכמה וכך אין צורך בהליכים משפטיים, שיכולים לארוך גם שנים.

איך עושים את זה?

תהליך של גירושין בהסכמה נעשה בליווי של עורך דין מתחום המשפחה, אשר תורם מהידע המקצועי שלו ומהניסיון שלו בתחום זה וכך הוא יכול לשמור על האינטרסים שלכם בלי לפגוע באינטרסים של הצד השני. אם כן, אם בחרתם לסיים את הנישואין וגם הצד השני שותף להחלטה זו, כדאי ששניכם תפנו לעורכי דין מתחום המשפחה ותבחנו אתם כיצד להימנע מהליכים משפטיים כואבים ומיותרים.