לפחות פעם בחיים: עו"ד תאונות דרכים

הסטטיסטיקות אומנם מדברות בממוצעים, אך בישראל ממוצע תאונות הדרכים השנתי כה גבוה, עד כי רבים הסיכויים שאתם או מישהו שאתם מכירים היה או יהיה מעורב בתאונה אחת לפחות בחייו.

נהג, נוסע, הולך רגל, בעל רכוש שנפגע, כל אחד מאלו יכולים להיות זכאים לפיצוי במקרה של תאונת דרכים. הדרך לגלות? לפנות לעו"ד תאונות דרכים, להציג לפניו את רשימת העובדות, העדויות, המסמכים וסיפור המקרה, ולקבל תשובה ישירה וברורה על תהליך התביעה, צפי הזמן המשוער לסיום התיק, והסכום שקרוב לוודאי יתקבל.

ואם הסטטיסטיקה לא משקרת, ואם אתם קוראים שורות אלו, הרי שאתם מעורבים כעת בצורה זו או אחרת במקרה של תאונת דרכים, וצריכים עורך דין.

עו"ד תאונות דרכים מול חברת הביטוח שלכם

הביטוח שלכם מבטח אתכם, והטעות הנפוצה היא שבמידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, עורך הדין שלכם יתבע את החברה המבטחת של הפוגעים. כאשר מבינים את עולם הביטוח יותר טוב, וכמובן את עולם המשפט, מגלים כי ההפך הוא הנכון.

במידה ורכבכם ניזוק מפגיעה של רכב אחר בתאונה, עורך הדין שלכם ינסח ויגיש תביעה מול חברת הביטוח שלכם, כלומר חברת הביטוח המבטחת את הנפגעים. במילים אחרות – אתם משלמים ביטוח לחברה איקס, וכאשר אתם נפגעים, אתם נמצאים במעין קרב מול החברה לה אתם משלמים, שכן על פי חוק זוהי החברה שתאלץ לשלם לכם את הפיצוי המגיע לכם, במידה ותמצאו זכאים לו.

דיווח למשטרה על תאונה

הדיווח למשטרת ישראל על התאונה בה הייתם מעורבים חשוב במיוחד לתיק התאונה. כמובן שהדיווח חשוב לא בכל המקרים אלא בהתאם לנסיבות התאונה הספציפית. לכן הצעד הראשון הוא מיד לצלצל לעורך דין תאונות דרכים ולהתייעץ איתו.

לדיווח הראשוני למשטרה יש מספר מטרות, מעבר לרישום ולתיעוד החוקי. אותו המסמך המסביר את פרטי התאונה והנסיבות לה ישמש אתכם לאורך הזמן במספר סיטואציות. הראשונה – קבלת תמיכה וסיוע רפואי בעת הצורך, שהרי המוסדות הרפואיים דורשים מסמכים כאשר מגיע אדם המבקש סיוע רפואי לאחר תאונה.

מעבר לכך, לצורך התגלגלות התיק המשפטי אצל עו"ד תאונות הדרכים שלכם יש לעתים קרובות צורך במסמך זה כבסיס ראשוני לאימות העובדה כי אכן התרחשה תאונת דרכים.